Anglies projekto 4835 - Projekto principai
Vidurio ir Rytų Europa, ID 4835
Data: 2024 m. gegužės 15 d.
Toliau pateiktose gairėse išdėstytos pagrindinės svarbiausios „eAgronom“ anglies dioksido kiekio mažinimo Projektas, pripažintas pagal ID 4835, yra ūkininko anglies dioksido sutarties tarp ūkininko ir "eAgronom" dalis.. Šie reikalavimai, keliami siekiant gauti išoriškai patvirtintą ir visame pasaulyje pripažintą mūsų anglies dioksido kreditų sertifikavimą, kuris reikalingas norint patekti į pasaulinę savanorišką anglies dioksido kiekio mažinimo rinką ir gauti patikimas, aukštas anglies dioksido kiekio mažinimo vienetų pardavimo kainas, už kurias būtų mokama dalyvaujantiems augintojams. „eAgronom“ sertifikuoja savo Anglies dioksido projektą ir registruoja savo kreditus „Verra“, labiausiai pripažintoje ir patikimoje anglies dioksido kreditų sertifikavimo įmonėje pasaulyje. Šis projektas teikiamas "Verra" vardu: eAgronom Sustainable Farming in Central and Eastern Europe, ID 4835. Daugiau nei 60 % pasaulinių savanoriškų anglies dioksido kreditų sandorių sudaro "Verra" sertifikuoti kreditai. Toliau pateikiami principai pagrįsti „Verra“ VM0042 Žemės ūkio paskirties žemės valdymo tobulinimo metodika, V2.0: https://verra.org/wp-content/uploads/2023/05/VM0042-Improved-ALM-v2.0.pdf
Taikomumas
Šiuo metu Anglies dioksido Projektas taikomas tik ne daugiametės sėjomainos žemei.
Papildomumas
Projektai turi įrodyti vadinamąjį papildomumo kriterijų. Projektai gali būti laikomi papildomais, jeigu jų veikla:
Tikimasi gauti papildomos naudos, palyginti su pradiniu baziniu atveju;
nėra privaloma pagal įstatymus (pvz., jei pagal įstatymus būtų reikalaujama auginti dengiamuosius pasėlius);
skatina ūkio pokyčius siekiant anglies dioksido sekvestracijos arba išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo;
nebūtų pradėtas ar tęsiamas be anglies dioksido pajamų.
Apribojimai
Anglies dioksido Projektui naudojamas plotas turi būti dirbama žemė ne mažiau kaip 10 metų iki prisijungimo prie anglies dioksido projekto, t. y. per 10 metų laikotarpį iki Anglies dioksido Projekto pradžios Projekto plotas neturi būti išvalytas nuo vietinės ekosistemos..
Kreditavimo laikotarpis
Pagal Anglies dioksido Projektą ūkininkai galės gauti pajamų iš anglies dioksido 20 metų nuo projekto pradžios (2021 m.), taigi iki 2041 m. (imtinai). Sekvestravimo veiklos kreditavimo laikotarpis truks iki 2041 m., o stebėsenos laikotarpis - 40 metų, t. y. stebėsenos veikla turi būti tęsiama iki 40 metų nuo projekto pradžios, kad būtų užtikrintas anglies dioksido šalinimo pastovumas (VCS standarto v4.6, 3.2.24 skirsnis), taigi iki 2061 m. (įskaitytinai). Jei "Verra" atnaujins stebėsenos laikotarpio trukmę, naujasis stebėsenos laikotarpis bus automatiškai taikomas Laukams, įtrauktiems į Anglies dioksido Projektą. Stebėsenos veikla vykdoma tik eAgronom lėšomis.
„eAgronom“ įsipareigoja įgyvendinti projekto veiklą ir vykdyti įtrauktų laukų stebėseną, kad anglies dioksido pašalinimas išliktų visą projekto kreditų suteikimo ir stebėsenos laikotarpį.
Stebėsena bus vykdoma naudojant nuotolinio stebėjimo sprendimus, „eAgronom“ patentuotą programinę įrangą ir tiesioginio bendravimo kanalus tarp „eAgronom“ ir įtrauktų ūkininkų; stebėsena bus vykdoma tik „eAgronom“ lėšomis.
Anglies dioksido sankaupos
Ataskaitose nurodomas anglies dioksido sankaupas, į kurį patenka anglies dioksido sekvestracija, gali apimti antžeminę sumedėjusią biomasę.
Taikytina ūkininkavimo praktika
Šiuo metu Anglies dioksido Projekte yra patvirtintos ir suteiktos šios ūkininkavimo praktikos (jei įmanoma, taikomos):
Perėjimas nuo tradicinės praktikos prie tausojamosios žemdirbystės praktikos ariamojoje žemdirbystėje:
sumažinti dirvožemio trikdymą, kartu užtikrindami gerą dirvožemio struktūrą:
be žemės dirbimo
žemės įdirbimas juostomis,
mažinti praėjimų skaičių,
mažinti žemės įdirbimo gylį,
be arimo (nors retkarčiais arimas yra priimtinas).,
Padidinti dirvožemio dangą:
įgyvendinti arba dažniau auginti dengiamuosius pasėlius (arba tarpinius pasėlius), jei tai leidžia padėtis:
kai tai leidžia oras ir sėjomaina, tarp derliaus nuėmimo ir kito pasėlio įtraukite dengiamąjį pasėlį;
gerinti derliaus kokybę ir prisitaikymą prie vietos sąlygų ir metų laikotarpio;
papildoma sėja ir mišrus pasėlių auginimas (pvz., papildomas pasėlių auginimas);
svarstyti žieminių pasėlių auginimą kaip būdą padengti žemę, jei nėra jokios dangos; ir (arba)
Žaliasis pūdymas (t. y. kasmet sėjamas pūdymas) laikomas visus metus trunkančiu dengiamuoju pasėliu. Tas pats netaikoma juodiesiems pūdymams (pūdymams, kuriuose kontroliuojamos piktžolės ir kurie nėra sėjami) arba natūraliems pūdymams (nedirbamiems ir nesėjamiems). Todėl pagal Anglies dioksido Projektą skatinama naudoti žaliąjį pūdymą, palyginti su kitomis pūdymo formomis.
Pasėlių likučių tvarkymas: nuėmus derlių Lauke palikti kuo daugiau pasėlių likučių, taip padidinant Lauke likusią biomasę ir apsaugant dirvą nuo erozijos bei drėgmės išgaravimo ražienose.
mažinti azoto trąšų naudojimą
Lauke naudojamo azoto kiekį galima sumažinti taikant vieną ar daugiau toliau išvardytų strategijų, išlaikant pasėlių produktyvumą. Į apskaitą įtraukiame visus lauke panaudotus azoto vienetus nepriklausomai nuo jo šaltinio ar formos (sintetinis ar organinis azotas). Projekto lygmeniu kiekvieną kartą, kai azoto naudojimas sumažėja 5 %, palyginti su baziniu lygiu, bus atsižvelgta į azoto emisijos sumažėjimą, todėl bus gauta daugiau projekto kreditų.;
gerinti neorganinių azoto junginių patekimą;
gerinti azoto organinių medžiagų sąnaudas. Organinių priedų naudojimas yra papildomas anglies dioksido kiekis, todėl anglies dioksido kreditai už juos suteikiami tik tuo atveju, jei jie gaminami ūkyje, o ne gaunami iš išorinių šaltinių. Projekte atsižvelgiama į tai, kad ūkio mėšlas, srutos, digestatas arba nuotekų srutos skatinami naudoti keičiant sintetinius azoto tręšimo šaltinius.;
derinti sėjomainą, kad būtų galima auginti ankštinius augalus (kaip piniginius augalus arba dengiamuosius augalus), kurie būtų natūralus azoto šaltinis;
Sejomainos laukuose, dalyvaujančiuose Anglies dioksido Projektas, gali būti keičiamos arba optimizuojamos dėl pirmiau minėtos taikomos Be to, gali laikinai sumažėti įregistruotų laukų našumas dėl mokymosi kreivės, susijusios su atsinaujinančios žemės ūkio praktikos taikymu; bet kokiu atveju tokios praktikos įgyvendinimas bus suplanuotas taip, kad lauko derlingumas sumažėtų ne daugiau kaip 5 %, palyginti su prieš projektą buvusia verte.
eAgronom“ teiks nuolatinę paramą užsiregistravusiems ūkininkams, kad jie toliau įgyvendintų projekto veiklą laukuose, siekdama sumažinti išmetamų ŠESD kiekį ir jį pašalinti, o ūkininkai gautų nuolatines pajamas parduodami anglies dioksido kreditus.
Tinkamumas
Dalyvavimo mūsų anglies dioksido projekte kriterijai išvardyti toliau. Dėl sertifikavimo įstaigos reikalavimų visi laukai, kuriuos ūkininkas nori įtraukti į anglies dioksido projektą, turi atitikti išvardintus reikalavimus.
Projekte dalyvaujantys žemės ūkio laukai negali būti priskiriami daugiametėms pievoms, durpynams ar pelkėms arba per pastaruosius 10 metų juose nebuvo pakeista žemės naudojimo paskirtis (negali būti laukų, kuriuose neseniai buvo pakeista žemės paskirtis, pvz., iškirsti miškai ar daugiametės ganyklos pakeistos į dirbamą žemę);; Laukai niekuomet nelaikomi gyvulių ganyklose;
Laukuose nedeginama biomasė;
nedalyvauja jokioje kitoje anglies dioksido sekvestracijos arba išmetamųjų ŠESD kiekio mažinimo programoje be „eAgronom“ patvirtinimo, gauto atlikus vidinį suderinamumo vertinimą.
Ūkininkai turi taikyti naują žemės ūkio praktiką:
jei ūkininkas šią praktiką jau taiko ilgiau nei 2 metus arba įgyvendino iki 2021 m. liepos 1 d., plotas ir veikla neatitinka reikalavimų..
Papildomos pastabos dėl veiklos metodų:
Iki šiol dėl nepakankamo aiškumo ar paprastų MRV sprendimų konkrečiose situacijose mūsų Anglies dioksido Projekte pripažįstami šie veiklos metodai, nors jie turi teigiamą poveikį dirvožemio sveikatai ir galimam anglies dioksido sekvestravimui:
Mažesnės degalų sąnaudos;
Bioanglies naudojimas;
Medienos biomasė.
Pasirinkdami Laukus, atsižvelkite į šiuos veiksnius:
Pasirinkite visus laukus, kuriuose ketinate taikyti praktikos pakeitimą per Projekto kreditavimo laikotarpį. Laukai pradės generuoti projekto kreditus, kai per vykstantį sezoną bus įgyvendintas bent vienas praktikos pakeitimas.
Primygtinai rekomenduojame kaip pirmąjį praktikos pakeitimą taikyti dengiamuosius augalus ir (arba) mažesnį žemės dirbimą ir (arba) žemės dirbimą be žemės dirbimo, nes tai yra vienintelės praktikos, kurios daro reikšmingą įtaką anglies dioksido sekvestracijai, kai jos įgyvendinamos kaip atskiri praktikos pakeitimai..
Neįtraukite laukų, kurie kelia didelį pavojų pokyčiui per Anglies dioksido Projekto laikotarpį.
Jei tam tikrą laikotarpį Lauke neauginami jokie pasėliai, apsvarstykite galimybę apsaugoti dirvožemį, laikydami jį padengtą dengiamaisiais augalais arba savaiminiu augimu.
Jei jūsų pasirinkti Laukai Projekto metu bus naudojami kaip sėjomaininės pievos, turėkite omenyje, kad už šiuos laukus Projekto kreditai bus gaunami tik tada, kai juose sėjomainos metu bus auginami prekiniai augalai arba žaliasis pūdymas.
Vandens valdymas ir drėkinimas neįtraukiami kaip praktikos pakeitimas, taip pat nesumažina degalų kiekio.
Ekologiniai ūkiai kviečiami prisijungti prie Anglies dioksido Projekto, jei jie keičia praktiką, kurią skatina Anglies dioksido Projektas.
Nuo ko priklauso sekvestracijos lygis?
Šie pasėliai gali patekti į sėjomainą, bet negaus projekto kreditų arba netgi gali neigiamai paveikti sekvestracijos lygį tam tikrais metais:
šakniavaisiai tam tikrais sezonais (pvz., bulvės);
daržovės,
juodasis pūdymas.
Kaip minėta anksčiau, Anglies dioksido Projekte leidžiama retkarčiais suarti žemę (kartą per šešerius metus), nors tai turės neigiamos įtakos projekto kreditų, gautų jūsų ūkyje atitinkamais metais, kiekiui.
Panašiai elgiamasi ir retkarčiais purenant dirvą, tačiau reikia nepamiršti, kad tais metais, kai dirva purenama, anglies dioksido sekvestracijos lygis yra mažesnis.
Bazinis įvertinimas
Pagal Anglies dioksido Projektą reikalaujama, kad Ūkininkai pateiktų istorinius ūkio valdymo duomenis už trejus metus iki pirmojo pagal Anglies dioksido Projektą įgyvendinamo praktikos pakeitimo. Renkamus duomenis sudaro: sėjomainos, derlius, lauko valdymo praktika, trąšos ir kitos naudojamos priemonės.
Šie duomenys bus naudojami tik Anglies dioksido Projekto sertifikavimo reikalavimams ir galbūt kitiems eAgronom Anglies dioksido Programos projektams. Jie nebus toliau parduodami ar naudojami jokiais kitais tikslais.
Žemės įtraukimas į sutartį
Anglies dioksido projekto tikslas - aprėpti kuo daugiau reikalavimus atitinkančios žemės ir įskaitymo laikotarpiu nuolat įtraukti papildomus laukus; šiuo tikslu jis gali lanksčiai įtraukti ūkius ir laukus.
Papildomas žemės plotas gali būti įtrauktas į Anglies dioksido Projektą bet kuriuo metu gavus „eAgronom“ sutikimą.
Bet kokia nauja sritis, įtraukta į Anglies dioksido Projektą , turi atitikti Anglies dioksido Projektas reikalavimus.
Į Anglies dioksido Projektą įtrauktoms naujoms sritims atskaitos taškas bus nustatomas pagal pirmojo veiklos metodo įgyvendinimo datą.
Į Anglies dioksido Projektą įtrauktos naujos žemės pradės kaupti kreditus, kai bus patvirtintos ir patvirtintos kaip Anglies dioksido Projekto dalis.
Ankstyvas išėjimas iš projekto
Pagal Anglies dioksido Projektą galima lanksčiai išbraukti ūkius ir laukus.
Laukai gali būti išbraukti iš Anglies dioksido Projektą bet kuriuo metu gavus „eAgronom“ sutikimą.
Pašalinus lauką iš Anglies dioksido Projekto, jo negalima pridėti atgal. Papildomumo galimybė bus greičiausiai prarasta, jei ateityje norėsite prisijungti prie bet kokio kito anglies dioksido kiekio mažinimo projekto.
Sprendimas pašalinti laukus / ūkius iš Anglies dioksido Projektą turi būti perduotas „eAgronom“ ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki sutartų veiklos metodų laukuose nutraukimo.
Sutinkate, kad Mes turime teisę nuotoliniu būdu stebėti Laukus visą stebėsenos laikotarpį, kad įsitikintume, jog nėra nuotėkio ir nuolatinio praradimo.
Jei dalyvavote programoje mažiau nei penkerius metus ir nustatysime neįprastą nuotėkį ir Jūs parduosite kokių nors Prekybos kreditų, tada, deja, šie Prekybos kreditai bus laikomi prarastais ir turėsite grąžinti pajamas, gautas iš parduotų Prekybos kreditų.
Mes saugome Prekybos kreditų, kurie bus išduoti arba buvo išduoti atitinkamoje srityje, sumą.
Išorinė patikra
„eAgronom“ pasamdys išorės auditorių, kad patikrintų, ar pagal Anglies dioksido Projektą gaunami anglies dioksido kreditai pagal Tikrinančios įstaigos reikalavimus ir ar augintojas laikosi Ūkininko sutarties dėl anglies dioksido kiekio mažinimo sutarties įgyvendinimo sąlygų. Tikimasi, kad Ūkininkas bendradarbiaus atliekant tokius auditus, kurie vyks kaip asmeniniai apsilankymai kai kuriuose įregistruotuose laukuose ir tiesioginės auditoriaus diskusijos su ūkininkais (atsižvelgiant į visą projektą, jame dalyvauja ne visi ūkininkai).
Nuotėkis
Anglies dioksido kiekio nuotėkiu vadinamas atvejis, kai įgyvendinant anglies dioksido projektus didėja išmetamų ŠESD kiekis už projekto ribų. Toks atvejis neleidžiamas. Pavyzdžiui, smarkiai padidėjus trąšų naudojimui arba smarkiai sumažėjus ūkio našumui, gali įvykti anglies dioksido nutekėjimas.
Pastovumas
Itin vertinga anglies dioksido šalinimo programa turi įrodyti vadinamąjį pastovumą, t. y. turi būti labai tikėtina, kad pagal Anglies dioksido Projektą sukauptas anglies dioksidas niekada nepateks į atmosferą. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, laukuose, kuriuose taikomi tausojantys veiklos metodai, negalima vėl vykdyti įprastinės žemdirbystės praktikos. Siekiant tokią riziką suvaldyti, pagal sertifikavimo reikalavimus Anglies dioksido Projektą sukuriami tik komerciniai kreditai, t. y. Prekybos kreditai už maždaug 75–80 % sukurtos anglies dioksido sekvestracijos. Likusi dalis patenka į vadinamąjį nuolatinio rezervo fondą, t. y. Nuolatinį rezervą, kuris bus naudojamas tuo atveju, jei dėl tam tikrų išorės priežasčių veiklos metodai nebus taikomi. Šis Nuolatinis rezervas apsaugo augintojus pagal Anglies dioksido Projektą , išlaikydamas aukštą parduodamų Prekybos kreditų patikimumą bei kainas.
Ataskaitos / dokumentai
Pagal Anglies dioksido Projektą reikalaujama, kad ūkininkai per mūsų Platformą teiktų duomenis ir dokumentus apie kiekvieną lauką, kuris turi būti įtrauktas į Anglies dioksido Projektą , pvz., (bet neapsiribojant):
jų vietą ir nuorodos informaciją;
trejų metų istorinius agronominius ir veiklos duomenis;
planuojamų veiklos metodų pakeitimų apimtis;
metinius žemės ūkio ir veiklos duomenis už praėjusius metus.
Copyright © 2024 by eAgronom